Wakacje na greckich wyspach.

5 najlepszych plaż Grecji.

Słoneczne wybrzeża, białe domki z niebieskimi dachami, rajskie widoki to cechy greckich wysp. Mają swój charakter, atrakcje i klimatyczne miejsca. Wakacje na greckich wyspach są zawsze udane. Gdzie najlepiej pojechać i jakie wyspy są najlepsze?

Kreta.

To liderka bijąca wszelkie rankingi popularności. Jest największą wyspą Grecji. Najchętniej odwiedzane miejscowości to Knossos i Fajstos. Można w nich zwiedzać pałace Minosa, kosztować lokalnych przysmaków i opalać się na pobliskich plażach. Miejscem tłumnych wycieczek są ulokowane na wyspie stanowiska archeologiczne oraz wspaniała latarnia morska w porcie Chani.

Santorini.

Wyspa plaż o ciemnym kolorze, ponieważ usytuowana jest na powulkanicznym terenie.
Santorini to winnice i wyśmienite lokalne wino. Posiada dwie bardzo znane plaże: Białą i Czerwoną. Pierwsza to jasne skały i trudna dostępność. Na wyspę można dostać się tylko drogą morską. Czerwona to skały w kolorze czerwieni i czerni. Kiedy słońce oświetla skały, to plaża wygląda zjawiskowo. Ruiny miasta Thery oraz czynne miasteczka Fira i Oia to obowiązkowe postoje na Santorinii.

Rodos.

Największą atrakcją na wyspie są zamki joannitów, malownicze klasztory i wakacyjne kurorty. Rodos jest największą wyspą archipelagu Dodekanezu. Stolica o tej samej nazwie to przepiękna starówka wypełniona kwiatami. Warto zwiedzić Pałac Wielkiego Mistrza i przejść się malowniczą ulicą Rycerską, która jako jedyna na świecie zachowała swój średniowieczny charakter. Lindos to także liczne, greckie zabytki i przepiękne widoki na zatokę.

Mykonos.

Jest wyspą wiatraków i pelikanów. To wyspa, która nigdy nie śpi. Pełna dyskotek i barów, porównywana jest z Ibizą, na której trwa wieczna zabawa. Chora-stolica Mykonos to idylliczne plaże i urokliwe uliczki. Wyspa jest rajem dla windsurferów.

Naxos.

Wyspa marmuru. Surowiec wydobywa się na Naxos w dużych ilościach. To wyspa winnic i kultu Dionizosa. Zamek Kastro znajdujący się na wyspie pochodzi z XIII wieku, a jego atrakcją jest kawiarnia z 1739 roku. Koniecznie trzeba spróbować w niej mocnej, greckiej kawy.