Gdzie w czerwcu na wakacje? Poznaj nasz mały przewodnik

Zastanawiasz się, gdzie w czerwcu na wakacje wybrać się ze swoją rodziną lub przyjaciółmi? Przeczytaj poniższy wpis, aby poznać m.in. najbardziej popularne kierunki w tym czasie.

Gdzie w czerwcu na wakacje – najbardziej popularne kierunki

Na pytanie, gdzie w czerwcu na wakacje próbuje sobie odpowiedzieć wiele osób. Warto zastanowić się i wybrać się w te z rejonów na świecie, gdzie z pewnością czerwcowy urlop będzie pełen ciepła, słońca i koniecznie bez deszczu. Jeżeli szukasz miejsca z takimi cechami to w czerwcu sprawdzą się: egzotyczne wakacje i coś zdecydowanie bliżej – nawet w Europie.

Szczegółową ofertę znajdziesz na stronie: https://tripical.pl/gdzie-na-wakacje-w-czerwcu/.

Tak naprawdę sporo zależy od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na wakacje. Jeżeli wybieramy tańsze kierunki europejskie warto pomyśleć o takich krajach jak: Hiszpania, Portugalia, czy państwa przy Morzy Śródziemnym.

Na liście najbardziej popularnych kierunków na wakacje w czerwcu można znaleźć:

 • Grecję
 • Turcję
 • Cypr
 • Hiszpanię
 • Majorkę
 • Portugalię
 • Włochy
 • Egipt
 • Tunezję
 • Zanzibar
 • Indonezję
 • Albanię

W tych państwach znajdziesz wiele ciekawych zabytków, które możesz zobaczyć podczas wycieczek fakultatywnych lub organizując je na własną rękę. Często to miejsca o bogatej historii z miejscami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Co ważne wakacje w czerwcu to również wersja bardziej budżetowa, ponieważ często jest jeszcze przed wakacyjnym sezonem. Czerwcowy wypoczynek można połączyć z długim weekendem i wtedy wiąże się to z mniejszą liczbą dni urlopowych, które trzeba wziąć w pracy. Warto pamiętać, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne, zwłaszcza, gdy uprawiasz sporty wodne.

Gdzie znajdziemy wspaniałe plaże i piaszczyste plaże?

Przepiękne widoki można doświadczyć w Europie, ale nie tylko. Przykładowo miejscem z piaszczystymi plażami z białym piaskiem jest Zanzibar. To idealne miejsce na błogi wypoczynek w hotelach typu all inclusive. To czas na pyszne jedzenie, piękne plaże, bujną roślinność oraz czystą wodę. Przepiękne krajobrazy to nie tylko egzotyczne kierunki.

Świetną opcją mogą się okazać Wyspy Kanaryjskie. W zależności od wyspy możesz odpoczywać na piaszczystych plażach lub wybrać wulkaniczne plaże. Praktycznie każda z części Kanarów daje szanse na aktywny wypoczynek. Można również wybrać się na wycieczkę statkiem lub skorzystać z oferty sportów wodnych.

Jeżeli planujesz urlop na czerwiec, ciekawą opcją może się okazać wyprawa na Wyspy Zielonego Przylądka. To bardzo słoneczna wyspa. Warto pamiętać, że w trakcie podróży obowiązkowy jest paszport  ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Te same zasady dotyczą dzieci.

Jakiej pogody można się spodziewać w czerwcowe wakacje?

Wakacje w czerwcu w większości kierunków to spora szansa na piękną pogodę bez dodatkowych opadów deszczu. Nie będą to jeszcze temperaturowo bardzo gorące wakacje, jak np. w sierpniu, ale dzięki temu można przykładowo na spokojnie skupić się nie tylko na plażowaniu, ale również aktywnym zwiedzaniu.

Sezon turystyczny dopiero się zaczyna, a woda Morza Śródziemnego osiąga już nawet +23°C. Średnia temperatura to około 20°C. W czerwcu pogoda lubi płatać figle i czasami może padać. Temperatura wody wynosi w Hiszpanii już prawie 25°C.

Istnieją jednak kraje, których temperatura powietrza w dzień może przekraczać już 35°C – to np. Egipt. Można być pewnym słonecznego wypoczynku. Dla niektórych będzie to idealna pogoda, a dla części osób wyjątkowo upalny klimat, w którym jest zbyt ciepło na skorzystanie z atrakcji turystycznych.

Jakie są Wasze idealne warunki do podróżowania w czerwcu?