Jeśli wspinaczka to tylko w Pieniny

Góry te bez wątpienia cię zachwycą. Są tutaj tereny widokowe, a także delikatne podejścia, są tutaj również tereny skaliste. Znajdziesz w Pieninach duży wybór szlaków górskich i różnego rodzaju tras od łatwych do trudnych.
Wysoka, Trzy Korony, Wysoki Wierch, Sokolica, Palenica, to tylko niektóre z gór, które zaliczają się do zachwycającej pienińskiej grupy.

Pieniny wspinaczka – najpopularniejsze szczyty

Szczyt Wysoka jest najwyższy w tym paśmie górskim, i warto zaznaczyć że liczy sobie 1050 m n.p.m.. Jest to góra często odwiedzana przez turystów, lecz nie tak chętnie jak Trzy Korony. Najwyższy szczyt Pienin Małych, składa się z pięciu skalistych turni, które ozdabiają i zachwycają niezmiennie przyciągając nowych adeptów wspinaczki. Trzy Korony to góra nieco niższa od Wysokiej, licząca 982 m n.p.m.

Wysoki Wierch to z kolei bardzo prosty szlak, w sam raz na lekki spacer z dziećmi. Trasa jest widokowa i można zrobić tam pamiątkowe zdjęcia krajobrazów o różnej porze dnia.

Sokolica o wysokości 747 m, to kolejny godny polecenia, bo piękny szczyt w Pieninach. Znajduje się w Pieninach Środkowych i należy do Pienińskiego Parku Narodowego. Co jest charakterystyczne dla tej góry to sosna która rosła tutaj przez wiele lat umiejscowiona na grani nad przepaścią. Jest ona wizytówką i znakiem rozpoznawalnym Sokolicy oraz Pienin.

Palenica słynie z kolejki krzesełkowej, którą można zjechać ze szczytu, jak również wyjechać na górę. Szczyt nie jest wysoki bo wynosi 722 m n.p.m., jednak kolejka to rozwiązanie dla narciarzy lub rowerzystów lub jako forma rozrywki dla rodzin z dziećmi, a także sposób na inny rodzaj zwiedzania gór.

Pieniny mają wiele gór, które są równie zachwycające widokowo jak te wyżej wymienione, pomimo że, być może rzadziej odwiedzane, bo mniej rozsławione, mogą być opcją dodatkową w czasie wędrówki na te wyższe szczyty. Poza tym z Pienin, można również zorganizować sobie opcję wyjścia w góry po części Słowackiej.
Z powodu wielu możliwości wspinaczkowych warto zarezerwować sobie kilka dni i zaplanować ciekawą wyprawę w te urokliwe, przyciągające wielu turystów góry.