Podlaskie kuligi – świetna zabawa dla małych i dużych

Kulig to zimowa aktywność, uwielbiana przez dzieci i dorosłych. To moc niezapomnianych wrażeń, wspaniałe przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci. Gdzie urządzić kulig, aby był fantastyczną, ale i bezpieczną przygodą? Na co zwracać uwagę?

Kulig – aktywność w zimowym czasie dla małych i dużych

Główną atrakcją zimy jest śnieg, który pozwala na uprawianie różnych aktywności. Można jeździć na nartach, sankach, lepić bałwana, a także brać udział w kuligach. To atrakcja i doskonała zabawa dla osób w każdym wieku, która gwarantuje wspaniałe przeżycia, a także daje możliwość podziwiania zimowego krajobrazu. Po kuligu można urządzić ognisko, z kiełbaskami i grzanym winem, które urozmaici zimową zabawę, pozwoli się ogrzać, będzie wspaniałą atrakcją i odskocznią od codzienności. Moc atrakcji dla osób w każdym wieku zapewnia słynny kulig na Podlasiu.

Gdzie urządzić kulig?

Kulig można urządzić w każdym rejonie kraju, jedynym niezbędnym elementem jest odpowiednia ilość śniegu. Kuligi można organizować zarówno na płaskim, jak i górzystym terenie, na leśnych i polnych drogach, w lasach. Sanie mogą być ciągnięte przez traktor, ale oczywiście dużą większą frajdę gwarantuje kulig z końmi. Niezbędne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dzięki którym uczestnicy nie będą narażani na wypadki. Należy wybrać drogę z dala od ruchu drogowego, najlepiej sprawdzą się lasy i szlaki turystyczne. Kulig w lesie jest wspaniałą atrakcją, pozwala poczuć się jak w bajce, białe drzewa, unoszący się w powietrzu puch delikatnie smaga policzki i gwarantuje wspaniałe przeżycia. Właśnie w takich baśniowych warunkach odbywają się podlaskie kuligi.

Kulig na Podlasiu

Podlasie to doskonałe miejsce na urządzanie kuligów. Dzika, miejscami nieokiełzana przyroda, różnorodny krajobraz sprawia, że przejażdżki na saniach są najlepszą imprezą w życiu. Warto poczekać na pierwszy śnieg i umówić się na kulig w otoczeniu pięknego krajobrazu. Doskonale, cieszące się ogromną popularnością kuligi urządza Maciejówka. To urokliwe miejsce w okolicach Białegostoku, w przepięknej Puszczy Knyszyńskiej, które zaprasza do zimowych aktywności. Kulig odbywa się na 8-osobym wozie, który ciągnie klacz Magda. Dla dzieci dodatkową atrakcją jest możliwość zajadu na sankach z Górki Miłości. W zależności od preferencji można zdecydować się na kulig w dzień lub wybrać romantyczną, wieczorną przejażdżkę po najbliższej okolicy z pochodniami. To doskonała opcja dla zakochanych oraz wszystkich, którzy chcą poczuć się jak za dawnych czasów. Po kuligu można kontynuować zabawę, wybrać ognisko, stoły z jedzeniem, zabawy na świeżym powietrzu np. przeciąganie liny czy turniej rzutu rohatyną. Podlaskie kuligi mają długą tradycję. Warto poczekać na śnieg i udać się na przejażdżkę w saniach ciągniętych przez konie.