Co warto wiedzieć o temperaturach w Dubaju?

Dubaj to przykład największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Cieszy się popularnością ze względu bogactwo historyczne i kulturowe oraz przepiękne krajobrazy. Zastanawiasz się nad odwiedzeniem tego miejsca? Sprawdź najpierw, jaka pogoda w Dubaju może panować podczas Twojego pobytu!

Dubaj – temperatura wody i powietrza na Twój urlop – ile powinna wynosić?

Dubaj – pogoda na zwiedzanie dla europejskiego turysty

Jakie warunki pogodowe powinny panować w trakcie Twojego urlopu?

Dubaj – temperatura wody i powietrza na Twój urlop – ile powinna wynosić?

Z uwagi na to, że Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego – możesz oczekiwać naprawdę wysokich temperatur. Pustynny klimat sprawi, że będzie to zapewne jedno z najbardziej upalnych miejsc, jakie odwiedziesz, o ile wybierzesz się tam w okresie letnim.Temperatury w Dubaju od czerwca do sierpnia wynoszą około 40 stopni Celsjusza. Jeżeli dobrze odnajdujesz się takich warunkach – wówczas letnia pogoda w Dubaju powinna spełnić Twoje oczekiwania.

Dubaj – pogoda na zwiedzanie dla europejskiego turysty

Koniecznie pamiętaj przy tym nie tylko o nakładaniu filtra na odkryte ciało – równie istotna jest jego reaplikacja co około 2 godziny, jeśli będziesz przebywać na zewnątrz. Zadbaj też o nawodnienie.

Jeśli jednak preferujesz chłodniejsze warunki – jak najbardziej nadal możesz odwiedzić Dubaj. Temperatura w okresie zimowym nadal jest wysoka i wynosi około 28 stopni, co wciąż pozwala na plażowanie w pełnym słońcu i zażywanie kąpieli w morzu. Mogą też wystąpić opady deszczu, jednak nie na tyle długie czy intensywne, aby zepsuły Twoje urlopowe plany.

Jakie warunki pogodowe powinny panować w trakcie Twojego urlopu?

Każdy z nas pragnie tego, aby mieć dobrą pogodę na czas swojego wypoczynku. Preferencje dotyczące temperatury mogą być jednak u każdego zupełnie inne – warto zatem w pierwszej kolejności zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami w tym kontekście. Jeżeli np. jesteś spragniony upałów i słońca – wówczas najlepiej jechać w okresie wakacyjnym w taki gorące miejsca jak Dubaj. Jeżeli jednak preferujesz bardziej umiarkowane warunki – w wielu miejscach na świecie możesz liczyć na doskonałe warunki do plażowania także w okresie jesienno-zimowym.

Teraz, kiedy wiesz już jak mniej więcej przedstawia się rozkład temperatur w Dubaju – nie pozostaje Ci nic innego jak przystąpić do planowania wymarzonego urlopu! Taki wypoczynek z pewnością pozwoli Ci na upragniony reset i oderwanie się od rzeczywistości.