Zwiedzanie Krakowa – gdzie się zatrzymać, żeby zobaczyć jak najwięcej?

Kraków to jedna z ciekawszych destynacji urlopowych dla miłośników pięknej architektury i intrygującego klimatu. Na mapie Polski trudno byłoby znaleźć drugie miasto, które otacza tak wielka legenda. Ale ta popularność przekłada się także na pewne trudności ze znalezieniem dobrej lokalizacji na poziomie, która umożliwi swobodne zwiedzanie. Gdzie najlepiej się zatrzymać w Krakowie i jak to zorganizować?

Obrzeża i nowsze dzielnice – lokum, które nie zawsze się sprawdzi

Osoby, którym zależy na mniej standardowym sposobie doświadczania miasta, często celowo wybierają hotele w odległych od Rynku Głównego dzielnicach. Może to być na przykład Nowa Huta, Prądnik Biały, Czerwony albo Krowodrza. Każda z tych dzielnic posiada własne, interesujące zabytki, o których nie wie większość turystów.

Ale taka lokalizacja będzie satysfakcjonująca tylko wtedy, jeśli faktycznie skupić się tylko na nietypowym zwiedzaniu. Dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają Kraków hotel w centrum będzie znacznie lepszym wyborem.

Jeżeli chcielibyśmy spędzić chociaż część czasu na Kazimierzu, zobaczyć Wawel, Kościół Mariacki czy słynne Muzeum Narodowe, będziemy potrzebować lokum, które nie sprawi nam problemów komunikacyjnych. Jednocześnie najlepiej, by nie było położone ono na głównej ulicy, a w jednej z pełnych czaru uliczek bocznych, których nie brakuje w ścisłym centrum.

Hotel w centrum Krakowa – wypoczynek w luksusie

Nieważne, czy mamy w planach spokojny wyjazd do Krakowa z rodziną, czy konferencję biznesową, którą chcemy połączyć ze zwiedzaniem. Jedno sprawdza się zawsze – wynajem pokoju w eleganckim hotelu, z którego wszędzie będzie blisko.

Poznawanie tak bogatego kulturowo miasta jak Kraków jest niewątpliwie ekscytujące, ale ma jedną wadę, na którą nie mamy dużego wpływu. Inni też chcą doświadczyć tego, co my – a to oznacza długie godziny spędzone wśród tłumów turystów. Po takim dniu przyda się na pewno zasłużony odpoczynek w komfortowym, nowoczesnym pokoju hotelowym.

Jeżeli faktycznie chcemy poznać Kraków hotel w centrum może stać się nie tylko naszą bazą wypadową, ale także oazą wypoczynku. W chłodny wieczór poczucie relaksu zapewni sauna na terenie obiektu, a jeśli będziemy mieć ochotę na utrzymanie rutyny ćwiczeń, warto będzie odwiedzić hotelowy fitness.

Bardzo istotne są także regularne posiłki, z których będziemy mogli skorzystać w hotelu. Pewnie przy okazji zwiedzania przemierzymy spore odległości, a nie zawszę będziemy mieć ochotę, by czekać na wolny stolik w restauracji.

Komunikacja w Krakowie – czym najlepiej się poruszać?

O ile Kraków to zdecydowanie numer jeden, jeśli chodzi o piękną architekturę, o tyle w zakresie przyjaznej komunikacji miejskiej pozostaje on w tyle za wieloma miastami. Nie znajdziemy tu metra, natomiast dostępne są tramwaje oraz autobusy, a podmiejskie okolice można zobaczyć, korzystając z jazdy busami.

To poważny zgrzyt, jeśli chodzi o komfort pobytu w Krakowie – autobusy i inne środki transportu bywają często przepełnione. Dlatego też osoby, które pragną swobodnie przemieszczać się po mieście i jego okolicach, powinny zastanowić się nad przyjazdem samochodem lub wynajmem wozu. Kiedy będą w ten sposób zwiedzać Kraków hotel w centrum zapewni im możliwość bezproblemowego parkowania.

Ponieważ w historycznych miastach brakuje na ogół wolnych miejsc parkingowych, wysokiej klasy hotele proponują swoim klientom strzeżone parkingi podziemne. To doskonały wybór, który pozwoli odwiedzającym połączyć pełną wolność podczas wyjazdu z gwarancją bezpieczeństwa wozu.