Pięć miejsc, które musisz odwiedzić w Bułgarii jako turysta.

Czy znasz kraj łączący ze sobą wiele kontrastów takich jak piaszczyste plaże, ale i górskie szczyty, historyczne muzea, jak i architekturę nowoczesną? Bułgaria ciekawe miejsca podsuwa na każdym kroku, co odpowiada milionom turystów kursujących do niej corocznie. Jeżeli nigdy tam nie byłeś, być może zastanawiasz się, jakie punkty programu byłyby najodpowiedniejsze dla Ciebie. Przychodzimy więc z pomocą, ukazując listę pięciu miejsc, które z różnych względów okazują się ciekawe dla zwiedzających.

1. SOFIA – ATRAKCJE NA KAŻDYM KROKU

Miasto nie jest wyjątkowe jedynie z powodu bycia stolicą Bułgarii. Dzięki swej bogatej historii może podzielić się z odwiedzającymi np. tureckimi meczetami, wieloma muzeami historii, a nawet wykopaliskami archeologicznymi!
Ci, których nie interesują stare dzieje, mają możliwość podziwiania licznych galerii sztuki lub wybrania bardziej trywialnych zajęć, jak szukanie wyprzedaży w butikach czy relaksujących spacerów po parkach.

2. RAJ DLA PLAŻOWICZÓW I NIE TYLKO

Nessbar, to miasto, w którym podobno zawsze dopisuje pogoda, co korzystnie sprzyja szczególnie tym, którzy odwiedzają to miejsce ze względu na rozległe plaże.
Nowa część miasta oferuje miękki piasek, zaś ta starsza jest przeznaczona dla twardzieli, których nie odstraszą kamienie.
Oprócz plaż i tajemniczych ruin, Nessebar oferuje również rozrywki takie jak lodowisko, szkołę windsurfingu czy festiwale kulturalne. To idealne miejsce, by nauczyć się czegoś nowego!

3. CHŁODNE DNI W BANSKO

Nie myślcie sobie, że Bułgaria zamiera wraz z nadejściem zimy. Wyczekując tej pory roku, wielu organizuje wyjazd do kurortu narciarskiego. Oczywiście ten rodzaj sportu zimowego nie jest jedynym zajęciem, które oferuje Bansko. Na sportowców czeka również szczyt gór Pirin, wzbijający się na niemal 3000m n.p.m., przyjazne uzdrowiska czy wielki festiwal jazzu.

4. MIASTECZKO-MUZEUM

Mimo rangi najmniejszego miasta Bułgarii Melnik nic nie traci na swojej wyjątkowości. Gęste lasy i urokliwa zabudowa, to najodpowiedniejszy teren dla miłośników wędrówek. Dodatkowym – i chyba najważniejszym atutem tego miejsca – jest posiadanie rangi otwartego muzeum, gdzie ponad 90 budynków ma wartość historyczną.

5. CZAS STOP!

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem szybko postępującej nowoczesności i chciałbyś poczuć spokój i atmosferę sprzed dwustu lat, koniecznie musisz wybrać się w to miejsce.
Koprisztwica, to wielki skansen obejmujący setki budynków, które dzięki zachowanej oryginalnej budowie, potrafią przenieść ludzki umysł w odległą przeszłość.