Jak wybrać salę weselną? Praktyczny poradnik

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcemy, aby wszystko wypadło idealnie. W przypadku wyboru sali podstawą sukcesu będzie przede wszystkim planowanie z wyprzedzeniem oraz dokładne sprawdzanie oferty miejsc, które przykują naszą uwagę. Jak wybrać najlepszą salę weselną? Na co zwrócić uwagę przy okazji poszukiwań?

Sala weselna – jak duża powinna być?

Wesele to wielkie wydarzenie zarówno dla młodych, jak i ich rodzin oraz bliskich. Przygotowując przyjęcie weselne musimy wziąć pod uwagę nie tylko nasze pomysły i zachcianki, ale także potrzeby naszych gości. Jedną z najbardziej podstawowych kwestii jest zapewnienie dość miejsca, aby każdy mógł bawić się w komfortowy sposób. Z drugiej strony nie powinniśmy też przesadzić z wielkością sali weselnej, ponieważ przy mniejszej ilości gości będzie się ona wydawała pusta.

Bardzo ważną kwestią jest także obecność parkietu do tańców. Zwróćmy uwagę na jego wielkość względem części ze stolikami, szczególnie gdy planujemy przyjęcie na większą ilość osób. Dobrym pomysłem jest zadbanie o parking do dyspozycji gości oraz nocleg, jeżeli część z nich przyjeżdża na nasze wesele z innego miasta lub kraju.

Ile kosztuje wynajem sali?

Przy rezerwacji sali weselnej bierze się pod uwagę koszt za osobę, który jest uzależniony od tego, jak przyjęcie ma wyglądać, obecności cateringu i innych czynników. Średnio powinniśmy liczyć się z ceną oscylującą pomiędzy 150 z 250 zł za jednego gościa. Należy jednak pamiętać, że przygotowanie przyjęcia weselnego to nie tylko kwestia wynajęcia sali, ale także doboru dekoracji, muzyki i innych drobiazgów, spośród których nie wszystkie muszą być wliczone w cenę usługi świadczonej przez dom weselny. Dodatkowo niekiedy przyjęcia na mniejszą ilość osób wyniosą nas jednostkowo drożej, niż gdybyśmy zaprosili więcej gości. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.hotel-muzakowski.pl/przyjecia/sala-weselna-woj-lubuskie.

Sale weselne – z cateringiem, czy bez?

Zazwyczaj sale weselne lubuskie wynajmuje się już z cateringiem. Z tego powodu powinniśmy dobrze zapoznać się z oferowanym menu i skonfrontować je z potrzebami naszych gości, na przykład pod kątem ewentualnych alergii pokarmowych. Co do zasady łatwiej będzie nam zdecydować się na wynajem sali z kolacją, niż szukać cateringu osobno. Dodatkowo wiele obiektów weselnych łączy się z restauracjami, w związku z czym możemy liczyć na naprawdę wysoki poziom usług.

Przeprowadzając organizację przyjęcia weselnego należy również wziąć pod uwagę kwestię alkoholi. Jeżeli planujemy wesele ich pozbawione, powinniśmy poinformować naszych gości ze stosownym wyprzedzeniem. Z kolei w przypadku, gdy zechcemy mieć wysokoprocentowe trunki na stolikach, musimy zadecydować o ich gatunku oraz ilości.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając miejsce na wesele?

Przygotowując wesele musimy zwrócić uwagę na wiele drobnych detali, o których łatwo zapomnieć w natłoku zadań. Zaliczymy do nich takie rzeczy, jak kształt stołów w sali, obecność klimatyzacji, zgodę właścicieli stali na zainstalowanie naszych dekoracji czy też przypilnowanie menu pod kątem gości zgłaszających alergie pokarmowe. Aby uporać się z tymi wszystkimi drobnymi wyzwaniami warto zacząć opracowywanie naszego wesela z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby nie trzeba było robić niczego na wczoraj. Innym dobrym pomysłem jest zatrudnienie wedding plannera, który przypilnuje wszystkich spraw za nas i znacząco odciąży nas w zadaniach związanych z planowaniem wesela.