Erg Chebbi w Maroku – nocowanie na pustyni

Niepowtarzalny klimat Maroka

Dlaczego warto odwiedzić Maroko? Ponieważ klimat, który tam panuje jest zachwycający i niepowtarzalny. Maroko to piękne miejsce, ogromna dawka historii i atrakcji turystycznych, a także niezapomnianych przeżyć. Dlatego właśnie, jest to coraz popularniejsza destynacja podróży turystycznych, ludzi z całego świata.

Noce i dnie na wydmach

Zdarzało ci się w dzieciństwie i młodości nocować na dworze? Na pewno pamiętasz te cudowne chwile i klimat nocowania pod gołym niebem, wyjazdy pod namioty. Jest to niesamowite przeżycie, ale w przypadku nocowaniu na pustyni, zupełnie inne i również piękne. Możliwość nocowania na pustyni piaszczystej Erg Chebbi w Maroku to jedna z najatrakcyjniejszych rozrywek i doświadczeń, oferowanych dla turystów, którzy nie boją się przeżywać i próbować nowych doświadczeń.

Wydmy, które mamy okazje obserwować na tej pustyni są pięknym okazem przyrody. Ich wysokość osiąga nawet 150 metrów. Jest to piękny teren, ciągnący się kilkadziesiąt kilometrów. Z hotelu do osad znajdujących się na pustyni, można dostać się w przyjemny sposób za pomocą przyjaznych wielbłądów. Z wielbłądziego grzbietu poznawanie i podziwianie uroków tej części świata, jest niezwykłym doświadczeniem i naprawdę warto tego spróbować. Początkowe obawy i ewentualny strach, szybko zostają zastąpione ciekawością świata i chęcią poznania tej jego niezwykłej części.

Pustynia to wyjątkowe miejsce. Gdy już znajdziesz się w jej odpowiednim punkcie, wrażenia będą niesamowite. Żar leje się z nieba, a z każdej strony w którą tylko spojrzysz, rozciąga się widok niesamowitych wydm. W takich chwilach człowiek ma szansę dostrzec i zrozumieć potęgę natury. Trzeba jednak uważać, ponieważ w takich miejscach nierzadko zdarzają się burze piaskowe. W takich warunkach dalsze zwiedzanie jest niemal niemożliwe, a turyści muszą schronić się w osadach.

Zachód słońca na pustyni jest przepiękny i warto zobaczyć ten widok. Postępuje jednak bardzo szybko, a po nim nadchodzi blask księżyca i noc. Noce na pustyni nie należą do ciepłych, ale turyści spędzają je w namiotach, w których można się ogrzać za pomocą koców, czy śpiworów. Obozowiska to zazwyczaj urokliwe miejsca, w których można zaspokoić swoje potrzeby. Po zwiedzaniu i jeździe na wielbłądach, zazwyczaj czeka kolacja w tak zwanym namiocie głównym. Tutaj czekają na ciebie pyszne przysmaki Berberów. Najpopularniejsze z nich to pyszna ryba z warzywami, oraz deser owocowy deser, który osłodzi ci wieczór i będzie idealnym zakończeniem intensywnego dnia. Nie musisz obawiać się zimna nocnej pustyni, po takiej ilości wrażeń na pewno szybko zaśniesz, a sen będzie mocny i długi. Warto jednak nie spać zbyt długo, aby nie przegapić wschodu słońca, który jest równie piękny jak zachód. Dużym atutem pustyni jest cisza, która jest zupełnie inna niż ta którą znamy. Jest to cisza zupełna, taka dzięki której docenisz naturę i zamyślisz się nad jej potęgą i pięknem.

Wycieczki odbywają się najczęściej w małych, kilkuosobowych grupach. O jej rezerwację warto zadbać jeszcze przed wyjazdem z Polski. Koszt takiej wycieczki to kilkadziesiąt euro za osobę. Oferty możesz znaleźć na portalach społecznościowych, a także zasięgając opinii w biurze podróży. Najlepiej wybrać wycieczkę, która zawiera w cenie przejazd wielbłądami, kolację i śniadanie, nocleg w namiocie.

Podsumowanie

Branża turystyczna wciąż się rozwija i stara się zaskoczyć swoich klientów. Cudownym przeżyciem jest zwiedzanie i nocowanie na pustyni Erg Chebbi w Maroku. Tutaj nie tylko przejedziesz się na grzbiecie wielbłąda w karawanie, ale także dostrzeżesz potęgę imponującej pustyni. Jest to zupełnie inny świat, w którym możemy mieć przeświadczenie, że właśnie znaleźliśmy się na jego końcu. Jest to niesamowite uczucie, cisza i piękne widoki, zapierające dech w piersiach. Koszt takiej wycieczki nie jest duży, na pewno warto to przeżyć na własnej skórze. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu przed tego typu wycieczką, zabierz kosmetyki chroniące przed słońcem, lekki i przewiewny strój, który ochroni twoją skórę, okulary przeciwsłoneczne. O rezerwację wycieczki zadbaj już w Polsce, kieruj się opiniami innych i na tej podstawie dokonaj wyboru. Także pracownicy biur podróży na pewno podzielą się z tobą doświadczeniami i cennymi radami na ten temat.