Unlimited Cinema City

Unlimited – czy to się opłaca?

Często wybieracie się do kina? Uważacie, że bilety są drogie? Na filmy chodzicie tylko wtedy, kiedy macie pewność, że film jest warty wydania swoich pieniędzy? Cóż, mieliśmy tak samo! Jednak od jakiegoś czasu bombardowani byliśmy informacjami o ofercie zwanej Unlimited. Płacisz konkretną kwotę każdego miesiąca i oglądasz ile chcesz, i co chcesz, a do tego kiedy chcesz. Wraz z nowym rokiem postanowiliśmy przyłączyć się do programu. Można powiedzieć, że było to naszym postanowieniem noworocznym.

Na początek może pokrótce wprowadzimy Was w sposób działania samego systemu odpowiedzialnego za zapisanie się do programu. Aby zdobyć kartę członka Unlimited musimy uzupełnić odpowiedni wniosek. Albo przez Internet, albo w samym kinie. My wybraliśmy pierwszą opcję. Czemu? Po pierwsze w kinie są kolejki. Po drugie rejestrujemy się w nim przy pomocy tabletu. Niestety zdarza się, że w trakcie wypełniania wniosku tablet się zawiesza i zaczynamy zabawę od nowa. Oczywiście ktoś może nam w tym pomóc, ale uwierzcie ludzie w Cinema City wolą skupiać się na innych osobach niż na nas. Dlatego my dokonaliśmy rejestracji w domu. Bez stresu, pośpiechu i spojrzeń pracowników, czy aby na pewno nie kradniemy tabletu.

Karta Unlimited
Zanim jednak zdecydujecie się na takie rozwiązanie warto mieć wcześniej przygotowane zdjęcie swojej twarzy. Plik ten nie powinien przekraczać 3MB. W trakcie wypełniania wniosku trzeba będzie podać numer konta bankowego, z którego będą pobierane comiesięczne opłaty (warto wcześniej sprawdzić limity na swojej karcie na transakcje automatyczne). A właśnie, co do samej ceny. W każdym mieście, poza Warszawą, płaci się 42 zł od osoby/miesiąc, co uważamy za stosunkowo małą kwotę, biorąc pod uwagę profity. Nie zmartwcie się, jeśli przy rejestracji pobiorą wam 1 zł. Kwota ta zostanie Wam później zwrócona. Jest to opłata za „sprawdzenie wiarygodności konta”.

Jak widzicie cała procedura rejestracji jest jasna i szybka. Po kilku kliknięciach mogliśmy się cieszyć z bycia członkami Unlimited 🙂

Pamiętajcie jednak, że umowę zawiera się na 12 miesięcy, która później automatycznie się odnawia! Dlatego warto przed jej upływem zgłosić się z rezygnacją odstąpienia od programu – jeśli oczywiście będziecie chcieli.
Po złożeniu wniosku cierpliwie czekamy na kartę członkowską. Możecie odebrać ją w wybranym przez siebie kinie (oczywiście oddziale Cinema City). Powinna ona zostać dostarczona w ciągu dwóch tygodni. Z doświadczenia jednak wiemy, że nie będziecie jej zbyt często wyciągać, albo w ogóle 😉

Dlaczego nie będziecie się posługiwać kartą? Wraz z Sonią rezerwujemy bilety przez Internet. Te przychodzą nam w formie elektronicznej na mail. Zgrywamy je na tablet i przy „check point-cie” pokazujemy. Przez 3 miesiące tylko raz poproszono nas o okazanie karty.

Teraz może trochę o finansach związanych z Unlimited. Od stycznia do końca lutego byliśmy na 19 filmach. Chodzimy głównie w weekendy, bo wtedy mamy czas na kino. Choć raz zdarzyło nam się wybrać na seans w środku tygodnia. Piszemy o tym, ponieważ ceny biletów różnią się pod tym względem.

Bilet normalny (niestety już nie jesteśmy studentami 🙁 ) od poniedziałku do piątku kosztuje 26 zł, natomiast w weekendy 28 zł. Z prostej kalkulacji wychodzi, że za dwie osoby, które wybrały się na 19 filmów wydalibyśmy….1060 zł!!! Czyli jedna osoba to koszt 530 zł!! Jak dla nas – suma robi wrażenie. Za taką cenę możemy sobie sprezentować w miarę dobry 32 calowy telewizor 😉 Będąc jednak członkami programu Unlimited, zapłaciliśmy za dwie osoby tylko 168 zł  (84 zł za osobę). Także sami widzicie, że czasem warto skusić się na dołączenie do programu. Pod koniec roku mamy zamiar zrobić podsumowanie finansowe i na pewno Wam je przedstawimy.

Zdaniem szefa Soni okradamy kino 🙂 Może ciutek w tym prawdy, ale robimy to całkowicie legalnie! Wy też tak możecie!
Zdradźcie nam, czy wy też korzystacie z tej opcji? Albo może zastanawiacie się nad tym rozwiązaniem?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments

comments