kantor internetowy

Bezpieczne pieniądze w podróży – recenzja kantoru Rkantor.com

Co tu dużo gadać! Podróżując, mając nawet ograniczony budżet, zabieramy ze sobą plik banknotów. Dla większości osób trzymanie gotówki jest naprawdę stresujące i my się do takich osób zaliczamy. Pamiętamy, jak byliśmy na mediolańskim dworcu, na którym co chwila ktoś nas zaczepiał. Kurczowo trzymaliśmy przy sobie torebkę, plecak i walizkę bo każda osoba wydawała nam się podejrzana i gotowa nas oskubać. Po przygodzie z oskarżeniem nas o kradzież, chcieliśmy uniknąć jakichkolwiek podobnych zdarzeń z naszym udziałem. Gdybyśmy wcześniej wiedzieli o możliwości skorzystania z kantoru internetowego zaoszczędzilibyśmy sobie niepotrzebnego stresu oraz nerwów. Dlatego dzielimy się naszymi spostrzeżeniami – korzystajcie!

Bagaż

Zaoszczędź w podróży

Jak zdobywacie walutę danego kraju? Wyobraźmy sobie, że za dwa dni udajemy się do Japonii. Bez przekłamywania – w naszym mieście (Łódź) dorwanie kantoru z japońską walutą (jeny) jest trudne. Wymiana całej kwoty w jednym punkcie jest nieosiągalna. Trzeba skakać między lokalizacjami, a w każdej jest inny kurs. Co jeśli za takie poszukiwania zabraliśmy się za późno? Nie wiemy jak Wy, ale my zazwyczaj wymieniamy w jednym kantorze tyle ile mają danej waluty (w tym przypadku byłby to jeny) – za resztę kupujemy dolary lub euro, a te z kolei w Tokio wymienilibyśmy na jeny. Tak tworzy nam się łańcuszek wymiany walut, a przecież można zrobić to łatwiej i nie ponosić dodatkowych kosztów!

skrytka na pieniądze w trakcie podróży

Właśnie dlatego tak pomocny może okazać się internetowy kantor. Zamiast tworzyć łańcuszki możemy od razu wymienić złotówki na jeny, dzięki czemu nie tracimy dodatkowych pieniędzy na wymiany pośrednie. W zależności od kwoty można zaoszczędzić! Darmowy obiad, wejścia do muzeów czy kawa – pieniądze przeznaczcie na to, co sprawi wam największą frajdę!

Dlaczego nie kantor stacjonarny?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że dodatkowe koszty, które są generowane w tradycyjnych kantorach związane się również z zatrudnieniem pracownika. Nie mówimy, że wszędzie tak się dzieje, ale… zdarza się, że w nieuczciwym kantorze ceny wymiany walut są wywindowane do góry właśnie z tego powodu. Takie rzeczy, a właściwie ceny rzucają się od razu w oczy.

Rozwiązaniem staje się kantor internetowy, który często posiada korzystniejsze ceny. Do tego dużym komfortem jest fakt, że działa przez 24 godziny każdego dnia w roku (również w święta). Zatem w sytuacjach kryzysowych (tfu, tfu!) jest naprawdę idealnym rozwiązaniem. Wiecie dobrze, że my staramy się przygotowywać do naszych podróży, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Dlatego warto mieć możliwość wymiany pieniędzy właśnie w takich niepewnych sytuacjach.

pieniądze w trakcie podróży

Płać i wypłacaj gdzie chcesz!

Dużym ułatwieniem jest również fakt, że jeśli nie posiada się konta walutowego lub w ogóle konta w polskim banku to nadal ma się bardzo dużo możliwości. Rkantor.com, poprzez rejestrację daje nam dostęp do kont walutowych. Dzięki temu można wykonywać przelewy w Polsce, Europie czy nawet Azji! Z kolei wypłacenie pieniędzy (jeśli jakąś część musimy mieć przy sobie) odbywa się za darmo w oddziale banku. Opcja odbioru pieniędzy w banku jest dla Ciebie mało komfortowa? Wystarczy dostęp do bankomatu Euronet, z którego możemy wypłacać euro czy złotówki bez posiadania karty na terenie całej Polski. Proste, prawda?

Szczerze? My jesteśmy zachwyceni bezproblemowymi transakcjami i możliwościami wypłacania pieniędzy za granicą. W podróży zdarzają się naprawdę dziwne sytuacje, a te dotyczące finansów są zazwyczaj po wielokroć stresujące. Dlatego opcja wymiany walut w kantorze internetowym jest dla nas idealnym rozwiązaniem, minimalizującym potencjalny stres. A jeśli macie podobne problemy jak my (np. poczucie bezpieczeństwa wraz z przewożeniem gotówki) to korzystajcie. Uczcie się na naszym przykładzie i cieszcie się wyjazdem. Gdybyśmy wiedzieli o takiej możliwości wcześniej, nie musielibyśmy się tak stresować w Mediolanie i w paru innych miejscach. W końcu wyjazd ma być przyjemnością, a nie narastającym strachem.

Comments

comments